Bilindiği üzere ülkemizde DOÇENTLİK ve AKADEMİK TEŞVİK kriterleri farklı mevzuatlar çerçevesinde ÜAK ve YÖK tarafından değerlendirilmektedir.


ÜAK mevzuatına göre kongremiz uluslararası niteliktedir. Öğretim üyeliği, öğretim görevliliği atamaları, doçentlik ve profesörlük kadrolarına atamalarda esas alınan kriterlerin tamamını karşılamaktadır.

2021 Teşvik Yönetmeliği hükümlerine göre yurt içinde ya da yurt dışında düzenlenen bir kongrenin teşvik kapsamında olabilmesi için katılımcıların yarıdan fazlasının yabancı olması ve bu yabancı katılımcıların da en az 5 farklı ülkeden olması gerekmektedir.

 

Kongre düzenleme kurulu olarak kongremize hangi ülkelerden kaç bildiri geleceğini henüz ön görememekteyiz. Bu konu son başvuru tarihi itibariyle netlik kazanacaktır.

 

Eğer kongremiz %50’den fazla yabancı katılımcı şartını sağlayamazsa tam metinlerinizin kongre kitabında yayınlanması halinde 2024 yılındaki teşvik başvurularında geçerli olmayacaktır.

  • 9 farklı ülkeden akademisyenin bilim kurulunda yer alması
  • ISBN’li kongre kitabı yayını
  • Gönderilen özet metinler ve tam metinlerin hakem kontrolünden geçirilmesi
    yönleriyle

kongremiz ULUSLARARASI KONGRE niteliğindedir.

 

Kongremiz uluslararası akreditasyona sahip olduğu için ISBN’li kongre kitabında yayınlanan tam metinlerinizi doçentlik başvuruları dahil tüm akademik kategorilerde kullanabilirsiniz.

Kongre sonrası tüm bildiriler ISBN numaralı “Özet Kitapçığı”nda yayınlanacaktır. Dileyen katılımcılar tam metinlerini gönderebilir ve tam metinlerini ISBN’li “Tam Metin Kitapçığı”nda yayınlatabilir.

 

Her iki kongre kitabında yayın ücretsizdir. Tüm kitaplara kongre sonrası web sitemizden ulaşabilirsiniz.

(%50’den fazla yabancı katılımcı şartının sağlanmaması halinde tam metin yayını teşvik kapsamına girmemektedir. Ancak özet ya da tam metinlerinizi doçentlik başvurusu dahil tüm akademik kategorilerde kullanabilirsiniz).

Katılımcılar ayrıca TAM Akademi Dergisi’nde (TAMDE) editör ve hakem süreçlerini geçmesi şartıyla makaleliklerini ücretsiz olarak yayınlalatabilir.

 

Kongre katılımcısı olunması, dergide makale yayınını garanti etmez. Makalenizi TAMDE’nin yazım kuralları ve yayın prensiplerine uygun olarak düzenledikten sonra doğrudan doğruya sizin tarafınızdan dergiye gönderilmesi gerekmektedir.

Kongre katılım ücreti kâr amacı gütmeyen bir düşünce kuruluşu olan Toplumsal Araştırmalar Merkezi Derneği’nin (TAM) banka hesabına havale, EFT ya da FAST ile bağış olarak yatırılacaktır.  

 

Banka Hesap Bilgilerimiz:

Alıcı Adı: Toplumsal Araştırmalar Merkezi Derneği

IBAN: TR76 0001 0027 2697 5384 9050 01

Banka: TURKIYE CUMHURIYETI ZIRAAT BANKASI

SWIFT Kodu: TCZBTR2AXXX

Bir önceki maddede belirtildiği üzere kongre ücreti Toplumsal Araştıralar Merkezi Derneği’nin hesabına bağış olarak yatırılmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir fatura vermemiz söz konusu değildir. Ancak katılımcıların talep etmesi halinde bağış makbuzu elektronik olarak gönderilecektir. 


Lütfen fatura alamayacağınızı, alacağınız makbuzun ise bağış makbuzu olacağını göz önünde bulundurarak başvuru yapınız. Aksi takdirde Toplumsal Araştırmalar Merkezi Derneği hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Hayır. Kongremize tam metin zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak 1 Haziran’a kadar tam metinlerini gönderen yazarların çalışmaları hakem incelemesinin ardından ISBN numaralı tam metin kitapçığında yayınlanacaktır.
tr_TRTurkish
Scroll to Top